Rukomet
4

OI Rio: Ni sjajni Bielecki nije mogao spriječiti poraz Poljske od Njemačke

Njemačka je savladala Poljsku rezultatom 32:29 u drugom kolu grupe B rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Njemačka je vodila od samog početka meča, a u 14. minuti je prvi put otišla na tri poena prednosti (8:5). Poljaci su šest minuta prije kraja poluvremena imali neriješen rezultat (14:14), no nisu uspjeli postići nijedan gol do kraja prvih 30 minuta i Nijemci su na odmor otišli s prednošću 16:14.

Njemačka je početkom drugog poluvremena došla i na pet golova prednosti (20:15). Ipak, u 15. minuti drugog poluvremena Poljaci su stigli na samo jedan gol zaostatka (22:21).

No, ponovo su Nijemci zaigrali mnogo bolje i u 24. minuti drugog poluvremena stigli do četiri gola prednosti (29:25) i mirno su priveli utakmicu kraju.

Njemačku su do pobjede vodili Fabian Wiede i Julius Kuhn sa po 5 golova, a Poljacima nije pomogla ni sjajna partija Karola Bieleckog, koji je postigao 10 golova.