8

Odlična partija Senjamina Burića u porazu od favorizovanog Nantesa

N. K.
Burić u akciji (Foto: Marko Prpić/PIXSELL)
Rukometaši Nantesa razbili su u gostima u Ligi prvaka ekipu Zagreba rezultatom 34:24, a odličnu partiju u redovima poražene ekipe pružio je bh. reprezentativac Senjamin Burić.

Naš pivot je postigao šest golova, najviše od svih na parketu uključujući gostujućeg rukometaša Damatrina Baptista koji je također šest puta poentirao.

Burić je imao 67 postotak efikasnosti budući da je šest pogodaka postigao iz devet pokušaja.

Inače, Nantes je danas apsolutno opravdao ulogu favorita te su od samog početka meča imali ubjedljivo vodstvo. Na poluvrijeme su otišli sa čak 12 golova prednosti (8:20). U nastavku meča su malo popustili pa je Zagreb uspio smanjiti prednost na konačnih -10.

Osim Burića, u Zagrebu su se istakli Matej Hrstić i Nemanja Obradović sa po četiri gola, a vrijedi istaći sjajnu rolu gostujućeg golmana Cyrila Dumoulina koji je imao 13 odbrana.

Nantes je na šestom mjestu grupe B sa četiri pobjede i šest poraza, dok je Zagreb ubjedljivo na posljednjoj poziciji sa svih 10 poraza.