Rukomet
0

Norvežanke prvakinje Evrope u rukometu

NINA
Ženska rukometna reprezentacija Norveške osvojila je naslov evropskih prvakinja, nakon što je sinoć u Budimpešti, u finalu 6. prvenstva "starog kontinenta", savladala reprezentaciju Danske rezultatom 27:25.

U borbi za treće mjesto Mađarska je nadigrala Rusiju, pobijedivši 29:25, dok je u utakmici za peto mjesto Njemačka, nakon produžetka, pobijedila Ukrajinu 25:24.

Konačni plasman ovogodišnjeg prvenstva Europe za rukometašice: 1. Norveška, 2. Danska, 3. Mađarska, 4. Rusija, 5. Njemačka, 6. Ukrajina, 7. Rumunjska, 8. Španjolska, 9. Slovenija, 10. Austrija, 11. Francuska, 12. Srbija i Crna Gora, 13. Hrvatska, 14. Švedska, 15. Češka i 16. Bjelorusija.

Najbolji strijelac ovogodišnjeg prvenstva Evrope je naturalizirana Mađarica Bojana Radulović, nekadašnja reprezentativka Jugoslavije, s ukupno postignuta 72 gola.