Rukomet
0

Norvežanke odbranile naslov

FENA
Rukometašice Norveške odbranile su u Skoplju naslov prvaka Evrope, pobjedom u finalu nad Španijom rezultatom 34:21 (13:12).

Dvorana Boris Trajkovski, gledalaca 5000, sudije Rakitina i Tkačuk (obje Ukrajina).

NORVEŠKA: Pedersen, Loeke 2, Noestevold 7 (7), Breivang, Lunde 4, Johansen 3, Frafjord 2, Larsen 6, Kristiansen 1, Haraldsen, Sulland, Riegelhuth 6, Blanco 2, Harrem 1. ŠPANIJA: Gonzales, Garmendia 2 (2), Martin 2, Barno, Bea. Fernandez 2, Cuadrado 1, Mangue 4 (2), Aguilar 2, Ciobanu, Chavez, Pinedo 1, Beg. Fernandez 4, Oncina 2, Koleva 1.

Sedmerci: Norveška 8 (7), Španija 4 (4); isključenja: Norveška 4, Španija 8 minuta.

Iako su na prvenstvo došle bez kompletne bekovske linije, Norvežanke su od starta dominirale, a u finalnom meču bile su za klasu jače od rivalki. Španija je povela 6:3, ali je Norveška do sredine poluvremena preuzela vodstvo, koje u nastavku utakmice konstantno raslo. Skandinavski tim osvojio je tako treću uzastopnu titulu šampiona Evrope, dok je Španija je u Makedoniji izborila prvu medalju u istoriji.

Bronzanoodličje osvojile su rukometašice Rusije nakon što su savladale selekciju Njemačke sa 24:21 (17:11).