Rukomet
165

Norveška preko Hrvatske nakon produžetaka do finala Svjetskog prvenstva

(Foto: EPA)
Rukometaši Norveške plasirali su se u finale rukometnog Svjetskog prvenstva nakon večerašnje dramatične pobjede nad Hrvatskom rezultatom 28:25.

Početak utakmice pripao je Hrvatima koji nisu Norvežanima dopustili da dođu do vodstva sve do 16. minute susreta.

U tom periodu Hrvati su u nekoliko navrata imali i plus tri gola prednosti, ali onda je uslijedio veliki pad.

Norvežani preokreću rezultat i pet minuta prije kraja prvog poluvremena preko najboljeg pojedinca Bjornsena dolaze do prednosti 11:8.

Horvat i Šebetić su svojim golovima ublažili prednost pa se na odmor odlazi rezultatom 12:10 za Norvešku.

U drugom poluvremenu dugo vremena igralo se gol za golom da bi u 39. minuti Hrvati preko Mamića ponovo došli u vodstvo.

Uslijedio je dramatičan završetak meča u kojem su se obje selekcije iz minute u minutu smjenjivale u vodstvu, pa se dalo naslutiti da bi mogli gledati produžetke.

U posljednjoj sekundi regularnog toka meča Hrvati su imali veliku šansu da preko sedmerca riješe susret, ali je Bergerud odbranio udarac Horvata.

U produžecima su Norvežani bili bolji, snalažljivi i zasluženo zakazali finale sa Francuskom.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Myrhol sa 6 i Bjornsen sa 5 golova.

Tragičar utakmice Horvat bio je najbolji pojedinac svoje ekipe sa 6 golova, ali teško da se može zadovoljiti tim podatkom.

Susret za treće mjesto i bronzanu medalju između Hrvatske i Slovenije igra se u subotu u 20:45, dok se finale između Francuske i Norveške igra u nedjelju u 17.30 sati.