Evropsko prvenstvo
6

Njemačka se namučila za pobjedu protiv Češke

Susretom između Njemačke i Češke počelo je takmičenje u grupi II drugog kruga Evropskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj.

Grupa II

Njemačka - Češka 22:19

U prvih petnaestak minuta susreta igralo se gol za gol, a onda se Njemačka odvojila na dva pogotka razlike (7:5).

Nijemci su potom upali u pravu krizu, te čak osam minuta nisu postigli pogodak, što su Česi iskoristili i serijom 3:0 prešli u vodstvo 8:7, a do kraja poluvremena Nijemci su manjili na samo jedan pogodak zaostatka (10:9).

Sve do sredine drugog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a onda je Češka upala u krizu goru nego Nijemci u prvom poluvremenu, te 12 minuta nisu postigli pogodak, što je Njemačka iskoristila i serijom 6:0 stigla do prednosti od četiri pogotka razlike (22:18) i na taj način riješila pitanje pobjednika.

Steffen Fäth je predvodio Nijemce sa 8 pogodaka, dok je Tomas Čip postigao 6 pogodaka za Čehe.