Liga prvaka
34

Meškov Brest na krilima fenomenalnog Marka Panića srušio moćni PSG

Marko Panić (Foto: Twitter)
Rukometaši Meškova iz Bresta pobijedili su na domaćem terenu u okviru trećeg kola Lige prvaka favorizovanu ekipu PSG-a rezultatom 32:31, a najbolji igrač bio je bh. reprezentativac Marko Panić.

Naime, naš rukometaš bio je nezaustavljiv za skupocjenu francusku ekipu. Na kraju je meč okončao sa šest pogodaka i čak devet asistencija.

Odličan je bio i Vailupau sa sedam pogodaka, dok je odličan posao u odbrani odradio još jedan bh. rukometaš Vladimir Vranješ. Zanimljivo da je prošle sedmice i sjajni Benjamin Burić sa svojim Flensburgom srušio PSG.

S druge strane, Kristopans je postigao šest pogodaka za PSG, Hansen i Remili su se zadržali na broju četiri.

Inače, bjeloruska ekipa je od samog početka imala veliko vodstvo koje je na poluvremenu iznosilo pet pogodaka. PSG je u nastavku uspio sustići vodstvo domaćina, ali ipak nije smogao snage da u dramatičnoj završnici preokrene rezultat.

Meškov se sada probio na drugo mjesto Grupe A s istim brojem bodova kao i lider Flensburg, koji ima utakmicu manje. PSG je na šestoj poziciji bez bodova.