Marko Panić briljirao u pobjedi Meškova u Zaporožju

E. B.
Marko Panić
Marko Panić
Rukometaši Meškova savladali su Motor Zaporožje u 11. kolu Lige prvaka u gostima rezultatom 36:33.

Susret u Ukrajini je ponudio mnogo uzbuđenja. Domaća ekipa je vodila na početku utakmice, nekoliko puta i sa dva pogotka razlike, no sredinom prvih 30 minuta bjeloruska ekipa je preokrenula.

U drugom poluvremenu Motor je stigao do izjednačenja (22:22), no nakon toga se njihova igra raspala i Meškov je otišao i do plus pet. Do kraja meča Motor je uspio samo smanjiti na konačnih tri gola razlike.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Marko Panić je bio jedan od najboljih igrača Meškova, te je susret završio sa pet pogodaka iz devet šuteva.

Efikasniji od njega je bio samo Aleksander Škurinskij koji je upisao 10 pogodaka.

Meškov je ovom pobjedom ostao u utrci s Vardarom i Portom za mjeto koje vodi u osminu finala.