Talin
29

Tok utakmice / Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u rukometu: Estonija - BiH 29:25

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u drugom kolu grupe 6 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Danskoj i Njemačkoj gostovala u Estoniji gdje je poražena rezultatom 29:25. Tekstualni prijenos utakmice iz Talina mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. Estonija je slavila rezultatom 29:25 i na taj način nam smanjila šanse za baraž.

60' - Estonci slave, dali su dva eskpresna pogotka iz kontre. Uzeli su i time-out pred posljednji napad.Postigli su pogodak, ali je vrijeme isteklo.

59' - Vražalić postiže pogodak. Sjajna odbrana Burića!

58' - Jaanimaa je sjajnom varkom prevario čitavu našu odbranu i postigao pogodak. Šuman zove time-out.

57' - Otsova 16. odbrana nakon Panićevog šuta.

56' - Vranješ još jednom pogađa.

55' - Još jedan nevjerovatan promašaj naših igrača.

54' - Rooba još jednom pogađa s krila.

53' - Vražalić uz dosta sreće pogađa s krila.

52' - Rooba je isključen. Karačićev šut iz semderca brani Ots, ali iz popravnog kaš bek zabija.

51' - Patrail pogađa s 9 metara.

50' - Terzić pravi probijanje.

49' - Panić je sad siguran. Johannson rutinski pogađa.

48' - Otsova 14. odbrana! Panić je promašio. Rooba pogađa s desnog krila.

47' - Terzić krade loptu, ali Prce pravi probijanje.

46' - Vranješ pogađa.

45' - Šuman zove time-out nakon serije Estonije 4:1. Lijepa akcija naše reprezentacije, Terzić je pogodio. Johannson je isključen.

44' - Lees pogađa s lijevog krila. Voika nakon kontre pogađa.

43' - Voika šutira, Burić brani. Terzićev šut skida Ots. Terzić je isključen. Rooba šutira sedmerac, Burić brani.

42' - I 12. odbrana Otsa nakon Panićevog šuta.

41' - Burićeva peta odbrana! Na drugoj strani Ots bilježi jedanaestu odbranu.

40' - Vražalić nakon kontre pogađa na prazan gol. Pinnonen pogađa stativu. Kračić nakon kontre pogađa prečku!

39' - Burić upisuje četvrtu odbranu!

38' - Stativa spašava Estoniju. Malinović nakon polukontre promašuje gol.

37' - Deseta odbrana Otsa nakon Malinovićevog šuta.

36' - Vražalić postiže pogodak iz kontre. Rooba pogađa iz mrtvog ugla.

35' - Vranješ pogađa. Jaanimaa uzvraća na drugoj strani. Terzić pogađa nakon brzog centra.

34' - Jaanimaa pogađa stativu. Vražalić pogađa iz kontre. Time-out Estonija nakon naše serije 3:0. Pinnonen pogađa. Burić upisuje treću odbranu.

33' - Sedmerac za BiH. Karačić je siguran.

32' - Ots upisuje devetu odbranu. Zaustavio je Terzićev šut.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Vranješ pogađa s crte.

• kraj prvog poluvremena. Užasna igra naše reprezentacije, Estonija sasvim zasluženo ima prednost 17:11.

30' - Time-out Estonija. Jaanimaa pogađa za maksimalnih plus šest za Estoniju.

29' - Ots još jednom brani Panićev šut. Osma odbrana golmana Estonije.

28' - Pinnonen vraća Estoniju na plus pet.

27' - Celminš pogađa. Ots brani Karačiću, a potom jedan naš igrač promašuje prazan gol.

26' - Jaanimaa sa zemlje probija Burića. Karačić smanjuje na minus tri.

25' - Rooba postiže svoj treći pogodak. Terzić na drugoj strani pogađa.

24' - Prce postiže prelijep pogodak. Jaanimaa je promašio čitav gol. Terzić uzvraća na drugoj strani pogotkom.

23' - Rooba pogađa s desnog krila. Šuman traži time-out nakon serije Estonije 6:1.

22' - Šesta Otsova odbrana nakon Nuićevog šuta s lijevog krila.

21' - Karačić pogađa. Jaanimaa na drugoj strani odmah uzvraća istom mjerom.

20' - Patrail postiže deseti pogodak za Estoniju koja ima plus četiri.

19' - Panićev šut brani Ots. Peta odbrana estonskog golmana.

18' - Pärt pogađa nakon nove velike greške naših igrača.

17' -Sedmerac za BiH je izborio Burić. Karačić pogađa.

16' - Još jedna izgubljena lopta naših igrača. Srećom, nakon polukontre Burić upisuje drugu odbranu.

15' - Panić pogađa sa 9 metara. Estonci uzvraćaju pogotkom Roobe.

14' - Kontra Estonije i pogodak Roobe.

13' - Sillaste pogađa s krila.

12' - Sedmerac za BiH. Prce promašuje čitav gol. Vranješ je isključen.

11' - Pogodak iz kontre na prazan gol. Predragović je strijelac. Estonci pogađaju stativu.

10' - Jaanimaa je isključen. Prce pogađa za smanjenje vodstva Estonije na 5:3.

9' - Jaanimaa daje gol. Panićev šut brani Ots. Sillaste iz kontre zabija za 5:2.

8' - Johannson zabija s crte. Ots brani sedmerac Terziću!

7' - Panić pogađa desnom rukom.

6' - Burićeva prva odbrana! Sillaste je pokušao s lijevog krila.

5' - Sedmerac za Estoniju. Patrail pogađa. Prce šutira, Ots brani.

4' - Prce pogađa za 1:1.

3' - Mnogo grešaka na obje strane.

2' - Ots upisuje prvu odbranu. Panić je pokušao s linije.

1' - Susret je počeo. Prvi napad ima BiH. Jaanimaa otvara susret pogotkom.

18:29 - Susret će uskoro početi.

18:26 - Sada će uslijediti intoniranje himni Bosne i Hercegovine i Estonije.

18:25 - U toku je predstavljanje ekipa.

18:25 - Sudije večerašnjeg meča su Norvežani Lars Jorum i Havard Kleven.

18:24 - Sastav Estonije: Varusk, Ots, Celminš, Jaanimaa, Johannson, Lees, Muuga, Pärt, Patrail, Pinnonen, Rooba, Roosna, Sillaste, Toom, Varul i Voika.

18:24 - I selektor Estonije Rein Suvi je napravio jednu izmjenu, umjesto Hiienda u sastav je uvršten Varul.

18:23 - Za BiH će igrati: B. Burić, Efendić, S. Burić, Karačić, Malinović, Mandić, Nuić, Panić, Perić, Prce, Predragović, Terzić, Toromanović, Vegar, Vranješ i Vražalić.

18:23 - Selektor naše reprezentacije Bilal Šuman je napravio jednu izmjenu u odnosu na susret u Sarajevu. Umjesto Ovčine danas je u zapisniku Mandić.

18:22 - Na tabeli vodi BiH sa 2 boda, Estonija je druga s 0 bodova, dok će reprezentacija Švicarske svoje prve utakmice igrati u januaru iduće godine protiv naše selekcije.

18:21 - U prvom meču BiH je slavila u Sarajevu rezultatom 31:24.

18:20 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola grupe 6 kvalifikacija za Svjetsko rukometno prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj 2019. godine, a sastaju se Estonija i BiH. Utakmica se igra u dvorani Kalevi Spordihall u Talinu.