Rukomet
68

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP u rukometu: BiH - Španija 19:25

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 5. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj dočekala je Španiju i izgubila rezultatom 25:19. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

60' - Španci preko Fernandeza pogađaju za konačnih 25:19.

59' - Dujshebaev ponovo pogađa. Španija je na plus pet.

58' - Panić pogađa za 23:19.

57' - Marquez pogađa za 22:18, a potom nakon kontre primamo još jedan gol preko Fernandeza.

56' - Grahovac još jednom sjajno brani mlađem bratu Dujshebaevu, ali ne pogađamo iz kontre.

55' - Terzić ponovo siguran iz sedmerca.

55' - Sole pogađa sa desnog krila.

54' - Toromanović je izborio sedmerac. Terzić pogađa za 20:17.

54' - Grahovac brani Dusjehebaevu jedan na jedan!

53' - Dujshebaev je ovaj put siguran sa osam metara.

52' - Osma odbrana Grahovca! Zaustavio je Dujshebaeva!

51' - Terzić pogađa za 19:16.

49' - Fernandez sa krila pogađa za 19:15.

48' - Figueras daje gol nakon odbrane Grahovca.

47' - Austrija je slavila rezultatom 39:36 u Finskoj.

46' - Predragović pogađa za 17:15.

46' - Dujshebaev je isključen. Španija će deset sekundi biti sa dva igrača manje.

45' - Sedmerac za BiH. Terzić je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio.

44' - Primamo opet gol sa igračem više. Dujshebaev je pogodio nakon kontre.

44' - Isključenje Entrerriosa.

42' - Tarabochia pogađa za 16:13.

41' - Dvije minute za Karačića.

40' - Panić konačno pogađa! Prvi pogodak za našu selekciju u drugom poluvremenu na isteku desete minute.

40' - Entrerrios postiže pogodak.

39' - Pokušali smo igrati sa dva pivota, ali bezuspješno.

38' - Grahovac još jednom brani!

37' - Još jedna odbrana Pereza de Vargasa. Zaustavio je Panićev šut.

36' - Perez de Vargas brani zicer Tarabochiji. Na drugoj strani Grahovac zaustavlja Figuerasa.

35' - Arino daje prvi pogodak u drugom poluvremenu. Španija vodi 15:11.

34' - Tarabochia promašuje sedmerac. Lijepa odbrana Pereza de Vargasa.

34' - Pozorišna atmosfera u Skenderiji.

33' - Grahovac još jednom brani, treća njegova odbrana.

32' - Sedmerac za BiH. Prce pogađa samo prečku.

31' - Grahovac brani Arinov šut.

31' - Burić zbog povrede desne noge izgleda neće moći braniti u drugom poluvremenu. Na golu naše selekcije će biti Grahovac.

31' - Počinje drugo poluvrijeme. U finišu susreta u Finskoj Austrija ima veliku prednost, što znači da bez obzira na rezultat ove utakmice, odlučujući susret za našu reprezentaciju će biti u subotu u Beču gdje ćemo morati slaviti kako bismo otišli na Evropsko prvenstvo.

• kraj prvog poluvremena. Španija vodi 14:11.

30' - Prce je pogodio sa devet metara. Dvije sekunde prije kraja poluvremena na dvije minute je isključen Nuić.

30' - Posljednji napad na meču će biti za našu reprezentaciju.

30' - Dujshebaev pogađa za 14:10.

29' - Grahovac brani Marquezov šut.

29' - Burić pogađa sa crte.

28' - Prce šutira, Perez de Vargas brani.

27' - Dva brza pogotka Španije preko Figuerasa i Morrosa. Ponovo je tri gola razlike. Grahovac je zamijenio na golu povrijeđenog Burića.

26' - Dujshebaev pogađa za 11:9.

25' - Španija pogađa sa igračem manje. Sole je pogodio.

24' - Deveta odbrana Burića! Figueras je promašio!

24' - Vegar je pogodio za 9:9 uz Guardiolino isključenje!

23' - Sedmerac za Španiju. Sole je nadmudrio Burića za 9:8.

23' - Predragović pogađa svoj prvi gol za BiH! Izjednačili smo na 8:8!

21' - I još jednom Burić! Perez de Vargas je šutirao sa svog gola na praznu mrežu, ali se Burić na vrijeme vratio i odbranio njegov šut!

20' - Burić! Šesta, a potom i sedma odbrana! Prvo je skinuo Balaguerov, a potom i Figuerasov šut!

19' - Peta odbrana Burića! Na drugoj strani njegov brat pogađa za 8:7!

18' - Prvi sedmerac za BiH. Prce je siguran! smanjuje na 8:6.

17' - Balaguerov pokušaj loba iz sedmerca hvata Burić! Četvrta odbrana našeg golmana!

15' - Fernandez sa lijevog krila pogađa za 8:5.

14' - Lijepa akcija naše reprezentacije, ali Burić pogađa prečku.

14' - Goni je prevario Vranješa i pogodio za 7:5.

13' - Burić sjajno brani Fernandezov šut sa lijevog krila! Panić nakon kontre pogađa za 6:5.

12' - Perez de Vargas još jednom sjajno brani Tarabochijin šut.

11' - Panićev šut brani Perez de Vargas.

9' - Balaguer pogađa sa desnog krila za 6:4.

8' - Figueras je pogodio na jednoj, Terzić na drugoj strani. Entrerrios sa devet metara pogađa za 5:4.

6' - Panić pogađa desnom rukom za 3:3.

5' - Sedmerac za Španiju. Balaguer je siguran.

4' - Tarabochia pogađa sa devet metara za 2:2.

3' - Fernandez je pogodio za prvo vodstvo Španije.

2' - Entrerrios je pogodio za 1:1.

1' - Prce sa osam metara! 1:0.

1' - Susret je počeo.

17:58 - Pravdu na susretu dijelit će njemački sudijski par Robert Schulte i Tobias Tönnies.

17:57 - Sramotna posjeta u Skenderiji. Na tribinama je tek nešto više od hiljadu gledalaca.

17:57 - Završeno je intoniranje obje himne. Susret će uskoro početi.

17:54 - U toku je predstavljanje ekipa, a potom će uslijediti i intoniranje himni.

17:53 - U slučaju pobjede nad Španijom i kiksom Austrije u Finskoj naši rukometaši bi osigurali plasman na Evropsko prvenstvo. Čak i u slučaju poraza od Furije izabranici Bilala Šumana bi u posljednjem kolu u subotu u Beču imali šansu pobjedom otići na smotru najboljih evropskih reprezentacija.

17:53 - Na tabeli grupe 3 vodi Španija koja je sa maksimalnih 8 bodova već obezbjedila plasman u Hrvatsku naredne godine. Druga je BiH sa 4 boda, Austrija je treća sa 2, koliko ima i posljednjeplasirana Finska.

17:53 - Naša selekcija je u prvom kolu izgubila na gostovanju u Španiji rezultatom 30:21, a potom je i kod kuće izgubila od Austrije s minimalnih 23:22. U trećem kolu BiH je slavila u Finskoj rezultatom 32:27, a potom i kod kuće rezultatom 34:23.

17:52 - Španija je u sastavu: Perez de Vargas, Coralles, M. Canellas, Arino, Balaguer, A. Dujshebaev, D. Dujshebaev, Entrerrios, Fernandez, Figueras, Goni, Guardiola, Gurbindo, Marquez, Morros i Sole.

17:51 - Za Bosnu i Hercegovinu će igrati: B. Burić, Grahovac, S. Burić, Čelica, Karačić, Nuić, Ovčina, Panić, Prce, Predragović, Savić, Tarabochia, Terzić, Toromanović, Vegar i Vranješ.

17:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 5. kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine, a sastaju se BiH i Španija. Utakmica se igra u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu.