Četvrto kolo
3

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP u rukometu: BiH - Finska 31:19

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u Tuzli protiv selekcije Finske igrala je susret 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste na portalu Klix.ba.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Dino Hamidović.

60' - Keškić postiže drugi pogodak u ovom susretu, 30. za BiH, a u posljednjem napadu Predragović je sjajno lobovao gostujućeg golmana, čime je stavio tačku na veliku i važnu pobjedu BiH.

58' - Navijači u dvorani Mejdan u Tuzli proslavljaju važnu pobjedu našeg tima. Trenutni rezultat je 29:19.

58' - Peti pogodak Malinovića za 11 golova prednosti.

57' - Perić za Toromanovića, a ovaj postiže prvi pogodak u današnjem meču. Na drugoj strani je sviran sedmerac za Fince, ali Grahovac je odbranio. Tri minute do kraja utakmice.

56' - Forss postiže drugi pogodak. Miran ritam utakmice, naši navijači već slave pobjedu.

55' - Odmah pogodak našeg tima, pet minuta prije kraja imamo prednost od deset golova.

54' - Nova odbrana Grahovca, naši igrači mirno privode meč kraju. Time-out traži selektor BiH Bilal Šuman.

51' - Grahovac bilježi drugu uzastopnu odbranu, Hamidović na drugoj strani pogađa.

49' - Treći pogodak Malinovića, a 25. za BiH (25:16).

48' - Nekoliko promašaja na obje strane, a onda Finci iz sedmerca postižu 16. pogodak u današnjem meču.

45' - Forss je pogodio prečku, a onda Hamidović, najefikasniji naš igrač trenutno, postiže peti pogodak. Devet razlike za BiH.

42' - Igra se gol za golom, trenutno vodimo rezultatom 23:15.

41' - Hamidović odmah uzvraća na drugoj strani i postiže novi gol, 22. za naš tim.

40'- Peti pogodak Tamminena koji je najefikasniji igrač u reprezentaciji Finske.

39' - Novi lijep pogodak Malinovića koji je uhvatio pravi ritam.

38' - Terzić je spustio na crtu, a Burić postiže treći gol. Finci su odmah uzvratili na drugoj strani.

36' - Finci postižu 12. pogodak u današnjem meču, a Hamidović na drugoj strani pogađa prečku.

34' - Bomba Malinovića s nekih deset metara za prednost od osam razlike, a na drugoj strani Burić još jednom brani.

33' - Prvi pogodak Perića u današnjem meču. (18:11)

32' - Terzić je promašio, ali i Finci loše završavaju svoj napad.

31' - Hamidović postiže treći pogodak i na najbolji mogući način otvara drugo poluvrijeme, no Finci su s centra postigli pogodak jer je naš tim zbog isključenog igrača igrao bez golmana.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno BiH!

Prvo poluvrijeme

30' - Finci su postigli pogodak, ali Mirsad Terzić u posljednjem napadu u prvih 30 minuta postiže gol i donosi sigurnu prednost našem timu od 16:10.

29' - Četvrti pogodak Nikole Prcea za prednost od šest razlike, trenutno je 15:9.

28' - Velika borba naših igrača, loptu osvaja Burić koji postiže pogodak i donosi prednost od pet razlike našem timu.

27' - Tri minute do kraja prvog poluvremena.

Upravo je završen drugi meč naše grupe između Bjelorusije i Češke, a pobjedu su ostvarili Česi rezultatom 26:24.

27' - Hamidović postiže drugi pogodak, sjajno je skočio s nekih devet metara i topovski postigao 13. pogodak za naš tim. Time-out traži Bilal Šuman.

25' - Finci iz sedmerca postižu deveti pogodak. Naš tim je trenutno s igračem manje jer je isključenje zaradio Terzić.

24' - Terzić se također upisao u listu strijelaca čime je donio maksimalnu prednost našem timu od četiri pogotka.

23' - Keškić postiže prvi pogodak u današnjem meču, lijepa završnica igrača koji ima samo 19 godina.

22' - Sundberg je zaradio isključenje.

21' - Publika u dvorani Mejdan pruža veliku podršku našim igračima.

20' - Hamidović postiže prvi pogodak u današnjem meču, opet imamo četiri pogotka prednosti. U narednom napadu Finci su izigrali našu odbranu i postigli pogodak. (10:7).

19' - Četiri minute bez pogotka, napad ima Bosna i Hercegovina.

15' - Burić pogađa, ali i Finci odmah na drugoj strani uzvraćaju. Prednost od 9:6 za naš tim.

13' - Serija našeg tima, Panić sada postiže pogodak i donosi prednost od četiri pogotka, ali Finci su odmah uzvratili.

12' - Novi gol Nikole Prcea koji opet igra sjajnu utakmicu. Najveća prednost našeg tima u ovom meču.

11' - Prce postiže novi pogodak i opet donosi prednost od dva pogotka našoj selekciji.

10' - Čuvar mreže našeg tima Benjamin Burić postiže pogodak preko čitavog terena nakon što su Finci igrali bez golmana. U narednom napadu Finci su smanjili na 5:4.

9' - Haseljić postiže prvi pogodak u današnjem meču i dovodi BiH u vodstvo.

8' - Žuti karton za Burića.

8' - Nikola Prce postiže pogodak za BiH i diže publiku na noge.

6' - Treći pogodak Finske u današnjem meču za vodstvo od 3:2.

5' - Panić postiže pogodak i donosi poravnanje našoj selekciji. Velika podrška s tribina za izabranike Bilala Šumana.

3' - Finci stižu do poravnanja, a naši igrači su nakon toga brzo izgubili loptu, nakon čega smo kažnjeni i gosti stižu u prvo vodstvo.

2' - Prvi pogodak na današnjem meču postižu naši igrači. 1:0 za BiH.

2' - Još uvijek nema pogodaka. Prvo naši igrači, a zatim Finci nisu iskoristili napad.

1' - Meč u dvorani Mejdan u Tuzli je počeo, Finska ima prvi napad. Na tribinama se nalazi oko 4.000 navijača.

18:58 - U toku je intoniranje himni BiH i Finske.

16:55 - Sudije današnjeg meča su Kursad Erdogan i Ibrahim Özdeniz iz Turske, dok je delegat susreta Kamer Metalari iz Makedonije.

16:52 - Dvorana Mejdan u Tuzli se polako puni, a očekuje se da će tribine biti ispunjene do posljednjeg mjesta i da će naši rukometaši imati veliku podršku u današnjem meču.

16:50 - Golman Benjamin Burić očekuje pozitivan ishod u utakmici protiv Finske.

"U Tuzli očekujemo pobjedu, da još jednom dokažemo da pripadamo eliti u rukometu te da napokon igramo Evropsko prvenstvo", istakao je u našem razgovoru Burić koji je u utakmici u Finskoj upisao 14 odbrana.

Najbolji u bh. redovima u utakmici u Finskoj bio je Nikola Prce koji je postigao deset golova. Sa velikim entuzijazmom stigao je u Tuzlu.

"Kao što je rekao trener, prvo poluvrijeme smo riješili u našu korist, a sada je pred nama druga utakmica i sigurno smo favoriti. Mislim da će sutra sve biti kako treba, a nakon što dobijemo Fince sigurno smo treći u grupi, ali nam je sve otvoreno kako bismo bili i prvi ili drugi. Ali, to su utakmice koje nam idu u junu", naveo je Prce.

16:47 - Naši rukometaši su slavili u Finskoj prije tri dana rezultatom 30:26 i u ovom susretu imaju ulogu apsolutnih favorita.

16:42 - U ovom trenutku igra se i druga utakmica 4. kola u našoj grupi, a na poluvremenu Češka vodi protiv Bjelorusije u gostima rezultatom 13:12.

Iako je Bjelorusija napravila iznenađenje i slavila u Češkoj u prošlom kolu, i dalje naši reprezentativci imaju sve u svojim rukama. Ukoliko danas trijumfuju protiv Finske, pobjedom kod kuće protiv Bjelorusije u pretposljdnjem kolu 16. juna bi ostvarila historijski prvi plasman na Evropsko prvenstvo.

16:40 - Selektor rukometne reprezentacija BiH Bilal Šuman predstojeći susret ocjenjuje jednim od najvažnijih u ovom trenutku, naglasivši da je izuzetno važno da se osvoje dva boda.

"U protekloj utakmici protiv Finske imali smo prvo poluvrijeme, sutra je drugo. Ono što smo željeli uraditi postigli smo, odnosno da imamo dva boda. U Tuzli smo došli sa mnogo optimizma. Pokušat ćemo sve napraviti kako bismo ostvarili krajnji cilj, odnosno da odigramo dvije utakmice i da završimo ovaj dio kvalifikacija pozitivno", rekao je Šuman.

16:36 - Rukometaši BiH u dosadašnja tri kola ostvarili su dvije pobjede i jedan poraz, koliko imaju i Bjelorusija te Češka. Finska je bez trijumfa.

16:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Bosne i Hercegovine i Finske, koja se igra u okviru 4. kola druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Susret se igra u dvorani Mejdan u Tuzli s početkom u 17:00 sati.