Rukomet
48

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: Finska - BiH 27:32

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 3. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj gostovala je u Finskoj i slavila rezultatom 32:27. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice.

60' - Ušli smo u posljednju minutu. Pobjeda je sigurna, samo je pitanje s koliko razlike. Sundberg je smanjio na 30:27. Burić i Vegar su pogodili posljednje golove na meču. Pobjeda!

59' - Laitinen brani Vegarov šut, nakon kontre i Burić brani Koljonenu! 15. odbrana! Šuman koristi posljednji time-out. Savić pogađa!

58' - Prelijepa akcija Finske koju cepelinom završava Rönnberg.

57' - Burić daje novi gol. Time-out za Finsku. Finci igraju sa 7 igrača u polju. Izgubili su loptu.

56' - Burić brani šut Rönnberga sa deset metara. U nastavku akcije Sundberg daje gol.

55' - Savić daje gol.

54' - Tarabochiji Laitinen brani, lopta se odbija do Ovčine koji pogađa. Westerlund pogađa iznad Burićeve glave.

53' - Kompletni smo. Laitinen brani Periću. Na drugoj strani Burić skida Westerlundov šut.

52' - Savić promašuje, Rönnberg zabija za minus tri.

51' - Perić promašuje. Na drugoj strani Koljonen zabija sa desnog krila.

50' - Savić pogađa! Tamminen promašuje. Zulfić je dobio treće isključenje i utakmica je završena za njega.

49' - Ovčina promašuje sa krila iz nemoguće pozicije, na drugoj strani Tamminen pogađa.

48' - Još jedna odbrana Burića. Finci uzimaju time-out. Burić pogađa ponovo! Rönnberg daje gol za Finsku.

47' - Njegov brat Senjamin na drugoj strani pogađa! Weber pogađa za Finsku. Još jedan gol Burića.

46' - I još jedna! Burić je maestralan u ovoj utakmici!

45' - Nova Burićeva odbrana!

44' - Burić se izborio za sedmerac. Prce promašuje penal. Tačnije, Laitinen je odbranio. Panić pogađa još jednom!

43' - Sjajna odbrana Burića nakon kontre Finaca!

42' - Tamminen nakon nove kontre pogađa za 21:18. Time-out zove selektor BiH Šuman.

41' - Sjajan pogodak Rönnberga sa zemlje!

40' - Vegar zabija sa devet metara.

39' - Rönnberg iz daljine pogađa za 20:15. Nakon kontreTamminen pogađa za 20:16.

38' - Dvije minute isključenja za Sundberga. Savić iz kontre pogađa za plus šest.

37' - Vegar zabija gol za 19:14.

36' - Panićev osmi gol! Finci uzvraćaju preko Sundberga.

35' - Finci griješe. Koljonen je isključen.

34' - Kompletni smo. Panić daje sedmi gol.

33' - Igramo bez golmana. Izgubili smo loptu, Finci iz kontre pogađaju. Tamminen je pogodio.

32' - Novo isključenje za naš tim. Zulfić je isključen drugi put. Sa krila Finci pogađaju preko Koljonena.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Vranješ promašuje, Finci iz kontre zabijaju. Sedmerac za BiH. Prce pogađa.

• poluvrijeme.

30' - Finci pogađaju stativu. U nastavku akcije Burić brani, ali je dosuđen sedmerac. Burić brani sedmerac Rönnbergu! Ovčina pogađa za 14:10. U posljednjoj sekundi Savić pogađa za 15:10!

29' - Igramo bez golmana. Koljonen je isključen kod Finske.

28' - Ovčina je isključen. Igramo sa dva igrača manje. Sedmerac za Finsku. Tamminen pogađa.

27' - Rönnberg daje gol. Panić na drugoj strani uzvraća istom mjerom. Panić je isključen. To mu je drugo isključenje na meču. Nakon sljedećeg bi dobio crveni karton, mora biti oprezan.

26' - Panić daje peti gol! Obje ekipe su kompletne.

25' - Burić još jednom brani. Šesta odbrana našeg golmana.

24' - I Finska i BiH u naredne 2 minute će igrati sa igračem manje. U našim redovima isključen je Prce. Vranješ pogađa!

23' - Tarabochia promašuje gol. Prce promašuje, kompletni smo.

22' - Prvi napad sa igračem više Finci nisu iskoristili.

21' - Kihlstedt šutira pored gola. Karačić promašuje. Zulfić je isključen.

20' - Finci igraju flaster na Paniću. Ovčina promašuje. Nakon kontre Ovčina još jednom promašuje.

19' - Kihlstedt pogađa za 10:7. 10:8. Finci su zabili 4 gola sa igračem više. Šuman zove time-out.

18' - Finci pogađaju za 10:6. Terzić je isključen na 2 minute. Igramo bez golmana. Burić fantastično brani nakon što su Finci šutirali na prazan gol!

17' - Vranješ pogađa stativu.

16' - Finci smanjuju na 10:5.

15' - Panić nakon kontre pogađa za 10:4! Finska zove time-out.

14' - Panić sjajno pogađa. Njegov treći pogodak.

13' - Finci su izgubili loptu. Naša odbrana ponovo djeluje dobro.

12' - Finci pogađaju stativu sa lijevog krila. Vegar pogađa za 8:4.

11' - Panić pogađa za 6:4. Kontra Ovčine za 7:4.

10' - Ronberg smanjuje na 5:3. Kompletni smo. Kontra Finske za 5:4.

9' - Tarabochia je izborio sedmerac. Prce lobuje golmana za 5:2.

8' - Panić je isključen na 2 minute. Sundberg smanjuje na 4:2.

7' - Burić još jednom brani, Ovčina pogađa na drugoj strani za 4:0. Finci smanjuju na 4:1. Strijelac je Forss.

6' - Nova kontra i 3:0. Zulfić je pogodio.

5' - Finci i dalje nemaju rješenja za našu odbranu. Panić pogađa za 2:0.

4' - Ovčina pogađa iz kontre za 1:0.

3' - Burić je već skupio treću odbranu. I dalje bez gola na susretu.

2' - Prvi napad nismo iskoristili.

1' - Prvi napad Finske i prva Burićeva odbrana.

17:30 - Susret će početi za nekoliko trenutaka. Prvi sa centra kreću rukometaši Finske. Sretno!

17:26 - U toku je intoniranje himni. Najprije himna BiH, pa Finske.

17:23 - Susret sude jedni od najboljih evropskih sudija, Nijemci Fabian Baumgart i Sascha Wild.

17:22 - Nakon što je jučer savladala Austriju (30:29) u gostima, Španija je lider grupe sa 6 bodova, Austrija i Finska imaju po 2, dok je naša selekcija bez bodova. Na Evropsko prvenstvo će se plasirati dvije najboljeplasirane selekcije.

17:21 - Naša selekcija je u prvom kolu izgubila na gostovanju u Španiji rezultatom 30:21, a potom je i kod kuće izgubila od Austrije s minimalnih 23:22.

17:19 - Ovo će biti prvi susret između Finske i naše selekcije.

17:18 - Selektor Finske Kaj Kekki se odlučio na ovih 16 igrača: Miro Koljonen, Joacim Broman, Oscar Kihlstedt, Fredrik Forss, Kristian Jansson, Nico Rönnberg, Richard Sundberg, Roni Leven, Benny Broman, Tuomas Laitinen, Mikael Mäkelä, Theo Westerlund, Anton Remy, Teemu Tamminen, Vincent Voutilainen i Ben Weber.

17:17 - Selektor naše reprezentacije na ovom susretu računa na sljedeće igrače: Nebojša Grahovac, Benjamin Burić, Alen Ovčina, Muhamed Zulfić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Mirsad Terzić, Nikola Prce, Marin Vegar, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Saša Marjanac, Josip Perić, Marko Panić i Kosta Savić.

17:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine, a sastaju se Finska i BiH. Utakmica se igra u Vantaa Energia areeni u gradu Vantaa.