Rukomet-kup kupova
0

Konjuh - Valladolid 16:25

FENA
Rukometaši Konjuha u prvoj utakmici 3. kola Kupa kupova večeras su u Živinicama poraženi od španskog Valladolida sa 16:25 (5:15).

Vicerpvak BiH pružio je snažan otpor favorizioranim gostima, posebno u drugom dijelu, ali na kraju Španci su ipak slavili sa ubjedljivih devet golova.

Nakon dobrog uvoda i vodstva 3:2, bh. predstavnik punih osam minuta nije uspio pogoditi protivnički gol. Za to vrijeme španska ekipa iskusnih internacionalaca došla je do osjetnije prednosti, koju je do kraja prvog dijela povećala na nedostižnih 10 golova.

Znatno bolji igru Živiničani su pokazali u drugom dijelu. U 53. minuti približili su se gostima na samo četiri gola (16:20), ali završnica je u potpunosti pripala Špancima, koji su serijom 5:0 došli do konačnog rezultata i sigurnog plasmana u osminu finala drugog po jačini evropskog takmičenja.

Revanš susret igrat će se 22. novembra u Valladolidu.