Challenge Cup
0

Konjuh protiv švedske Eskilstune, Sloga protiv norveškog Storda

FENA
Rukometaši Konjuha plasirali su se u 3. kolo (šesnaestina finala) Challenge kupa.

Na kvalifikacijskom turniru u Živinicama bh. predstavnik je osvojio drugo mjesto u B-grupi, pobijedivši engleski Manchester sa 36:18 i bjeloruski Arkatron sa 30:29, dok ga je u susretu za prvo mjesto porazio beogradski Partizan s 34:24.

Protivnik Živiničana u 3. kolu bit će švedski klub Eskilstuna Guif. Prvi susret igrat će se 20. ili 21. okotobra u Švedskoj, a revanš 27. ili 28. oktobra u našoj zemlji.

U istom takmičenju rukometaši Sloge dobili su protivnika 3. kolu. Dobojlije će igrati s norvaškim Stordom, koji je osvojio prvo mjesto u kvalifikacijskoj C-grupi. Prvi susret igrat će se u Doboju 20. ili 21. oktobra, a revanš 27. ili 28. oktobra u Norveškoj.