EHF Evropska liga
3

Izviđač doživio treći evropski poraz ove sezone, bh. golman na golu Chamberya odigrao odličan meč

E. K.
Izviđač - Chambery (Foto: RK Izviđač)
Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine Izviđač iz Ljubuškog je poražen u trećem kolu Evropske lige od ekipe Chamberyja rezultatom 40:27.

Francuski sastav je na poluvremenu imao šest golova prednosti, bilo je 22:16 što su u nastavku dodatno i povećali te stigli do ubjedljive pobjede.

Do trijumfa ih je vodio Benjamin Richert sa devet golova dok je Queido Traore dodao šest, a Sebastian Skube je susret završio s pet golova. Bh. golman Harun Hodžić je bio odličan na golu te je zabilježio deset odbrana uz postotak odbranjenih šuteva od 40 posto dok je Filip Ivić dodao pet.

Kod našeg predstavnika najbolji je bio Filip Odak sa sedam golova dok je Edvin Dželilović dodao šest, a Ivano Pavlović je susret završio s pet pogodaka. Aldin Alihodžić je imao šest, a Haris Suljević dvije odbrane.

Ovi rivali će snage odmjeriti ponovo 21. novembra kada će francuski sastav biti domaćin.

Dodajmo da je u drugoj utakmici ove grupe, Fuchse Berlin na svom parketu pobijedio ekipu rumunskog Dinama iz Bukurešta rezultatom 33:30.