EP u rukometu
0

Hrvatska osigurala polufinale

Rukometaši Hrvatske plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva u Austriji. Sa 27-23 Hrvatska je u izravnom ogledu za taj cilj pobijedila velikog suparnika Dansku.

Nakon što je Island pobijedio Norvešku postalo je znano da Hrvatskoj treba ili pobjedu ili remi za polufinale. No, igrači Line Červara su toliko dobro odradili svih šezdeset minuta, da u niti jednom trenutku nije upitnik visio nad prolaskom u polufinale.

Posvemašnja rezultatska neizvjesnost trajala je na tek početku, no od 9-9 je hrvatska odbrana u narednih devet minuta ostavila Dance bez pogotka, a u napadu su Duvnjak i Buntić nemilosrdno "bušili" Caspera Hvidta za 14-9. Do kraja poluvremena Danska je uspjela smanjiti za, po njih obećavajućih, 14-11.

Partituru je nastavio Denis Buntić, a odbrana je doslovno izluđivala Dance koji nisu imali pravih rješenja niti s igračem više.

Hrvatska je tako povela čak 21-15, ali Danska je itekako žilav suparnik i nisu dopustili u tom trenutku kraj utakmice. Smanjili su na 23-21, ali tada Lacković, pa Balić podižu na 25-21 i okončavaju neizvjesnost.

Čak 18 obrana imao je Mirko Alilović koji je opet bio posljednja i najteža prepreka za suparničke igrače. Najbolji je strijelac, pak, bio Buntić sa osam pogodaka (iz 11 pokušaja), dok su po četiri dodali Ćupić i Duvnjak.

Bio je ovo 11 ogled Hrvatske i Danske na velikim takmičenjima, te sedma pobjeda Hrvatske.

U polufinalu je suparnik Hrvatskoj - Poljska. U posljednjem ogledu druge grupe Francuska je pobijedila Poljsku 29-24 i tako izborila prvo mjesto u skupini.

Parovi polufinala su: Hrvatska - Poljska i Island - Francuska.