Evropsko prvenstvo
115

Hrvatska opravdala ulogu favorita i nadigrala Bjelorusiju

Rukometaši Hrvatske su napravili prvi korak ka plasmanu u polufinale Evropskog prvenstva savladavši Bjelorusiju u prvom kolu Grupe I.

Grupa I

Hrvatska - Bjelorusija 25:23

Hrvatska je dobro otvorila meč i nakon pet minuta je vodila rezultatom 5:2. Bjelorusi su potom prišli na minus jedan (5:4) i taj zaostatak su održavali sve do 20. minute kada je Hrvatska serijom 3:0 otišla na plus četiri (11:7).

Hrvatska je maksimalnih plus pet imala u 25. minuti susreta (13:8), a potom je Bjelorusija serijom 3:0 smanjila na 13:11, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Hrvatske rezultatom 15:12.

Hrvatska je održavala rutinski prednost sve do samog finiša kada je u 58. minuti serijom 3:0 Bjelorusija izjednačila na 23:23.

Odgovornost na sebe je preuzeo Cindrić i u posljednjoj minuti pogodio za 24:23 nakon čega je Karvacki napravio faul u napadu i na taj način pokopao sve nade Bjelorusa, a Kopljar je u posljednjoj sekundi pogodio za konačnih 25:23.

Stepančić i Mamić su postigli po 5 pogodaka za Hrvatsku, dok je na drugoj strani Jurinok postigao jedan pogodak više.

Hrvatska je ovom pobjedom ostala u utrci za prolazak dalje.