Premijer liga
65

Gračanica u fantastičnom rukometnom ambijentu pobijedila Vogošću

Rukometaši Gračanice u sjajnom ambijentu pobijedili su na svom terenu ekipu Vogošće rezultatom 22:18.

Utakmica se igrala u okviru 11. kola rukometne Premijer lige BiH, a ekipi iz Gračanice ovo je bila šesta uzastopna pobjeda.

Na današnjem meču bila je presudno dobro prvo poluvrijeme domaće ekipe kada su imali prednost od tri gola (11:8).

Vogošća ni u nastavku meča nije mogla parirati domaćinima, koji su na kraju slavili i obradovali svoje navijače koji su napravili sjajnu atmosferu.

Najbolji u domaćoj ekipi bio je Adnan Tufekčić sa šest pogodaka, dok je podršku imao u Dušanu Živanovu i Edvinu Dželiloviću koji su postigli po pet. Strahinja Travar je postigao šest pogodaka za Vogošću.

Gračanica dijeli prvo mjesto Premijer lige BiH zajedno s Borcem, dok je Vogošća na 10. poziciji.