Rukometna lekcija
139

Francuska se poigrala sa Srbijom i ostvarila drugu pobjedu na prvenstvu

Rukometaši Francuske pobijedili su u Berlinu u okviru drugog kola Svjetskog rukometnog prvenstva selekciju Srbije rezultatom 32:21 i tako potvrdili trijumf nad Brazilom ostvarenim na otvaranju.

Srbija je dobro otvorila meč i sve vrijeme je imala jedan gol prednosti ili neriješeno u svojim rukama. Međutim, krajem prvog poluvremena Francuzi su se probudili i tu je bio kraj za Srbiju.

Francuzi su na poluvremenu imali prednost od tri gola razlike, a u nastavku je uslijedila prava katastrofa za Srbiju. Francuzi su odigrali fantastično u odbrani, a u napadu je sve prolazilo pa su ostvarili pobjedu s izuzetno velikim razlikom.

Fabregas i Remili su bili najefikasniji kod Francuske sa po pet pogodaka, dok je Radivojević bio najbolji kod Srbije sa šest golova.

Francuzi sada imaju dvije pobjede i četiri boda iz dva kola, kao i Njemačka, dok je Srbija ostala na jednom bodu.

Danska je ranije s uvjerljivih 36:22 savladala Tunis. Raspoloženi u pobjedničkoj ekipi bili su Hansen i Lauge sa po šest pogodaka.