Rukomet
1

EP u rukometu: Španija pobjedom nad Rusijom izborila polufinale, ispala Danska

U posljednjem kolu grupe 2 Španija je pobjedom nad Rusijom (25:23) izborila polufinale Evropskog rukometnog prvenstva u Poljskoj.

Španiji je u ovom meču samo pobjeda odgovorala pošto bi u slučaju remija ili poraza, Danska prošla u polufinale. Rusija je bolje otvorila meč i povela rezultatom 3:0, ali je uslijedio preokret Španije na 4:3. Rusi brzo dolaze do novog vodstva kojeg nisu ispuštali do kraja poluvremena kada je bilo 12:11.

Španija je odmah na početku drugog poluvremema povela i brzo pobjegla na tri gola razlike i nije dopuštala Rusima da priđu na bliže od "-2" gola.

Izuzetnu partiju pružio je Rivera s 11 pogodaka za Španiju, a vrlo dobar je bio i Tomas sa šest golova. Na drugoj strani Dibirov je upisao pet golova.