Susret u Trondheimu
355

Tok utakmice / EP u rukometu: Portugal - BiH 27:24

Rukometna reprezentacija BiH protiv Portugala je igrala meč 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Portugal je pobijedio BiH rezultatom 27:24.

60' - Najbolji igrač ove utakmice - Portela, postiže deveti pogodak u drugom poluvremenu i donosi pobjedu svom timu.

58' - Još jednom smo osvojili loptu, no Terzić nije pogodio u napadu. Vranješ postiže novi gol, dva pogotka zaostatka našeg tima.

57' - Burić brani, njegova druga odbrana danas. Vranješ pogađa za 26:23.

56' - Malinović postiže gol, četiri pogotka razlike za Portugal.

55' - Vranješ pogađa za 25:21, naš tim još uvijek ima nade da u ovom meču izbjegne poraz.

54' - Burić se vratio na gol i odbranio udarac, ali Ovčina je propustio postići gol iz kontranapada. Na drugoj strani Portugal je odmah kaznio to i postigao 25. pogodak.

53' - Martins pogađa za 24:19, no Vegar je odmah uzvratio i postigao 20. gol za naš tim.

51' - Nikola Prce pogađa za 22:18, ali nevjerovatni Portela postiže novi gol. Na drugoj strani Haseljić postiže drugi pogodak (23:19).

49' - Karačić pogađa za 20:17, ali je Mandić dobio isključenje. Raspad bh. tima u posljednjih deset minuta. Sada je i Terzić dobio dvije minute kazne. Portela opet pogađa.

48' - Serija Portugala od 5:0. Portela postiže novi gol, šteta zaista...

47' - Nova odbrana Nebojše Grahohvca, ali ipak sedmerac za Portugal. Portela pogađa, što je njegov drugi gol iz sedmerca.

46' - Portela još jednom krade loptu našim igračima i donosi novo vodstvo od dva gola razlike Portugalcima.

45' - Malinović gubi loptu, Portela lagano postiže pogodak (17:16).

44' - Četvrti pogodak Nikole Prce za novo vodstvo našeg tima, ali i Portugalci postižu gol na drugoj strani.

43' - Quintana brani, ali nije uspio postići pogodak preko čitavog terena.

42' - Malinović postiže pogodak i prekida seriju od 3:0 Portugalaca.

41' - Ovčina je sada imao zicer, ali Quintana brani, što je njegova osma odbrana na današnjem meču. Na drugoj strani Portugalci postižu gol iz sedmerca i dolaze do vodstva.

40' - Ferraz postiže sjajan pogodak i donosi poravnanje Portugalcima (14:14).

38' - Nova odbrana Grahovca! Burić je promašio, a na drugoj strani pogađa Cavalcanti.

36' - Haseljić pogađa za vodstvo od dva gola razlike. Sjajna igra našeg tima u drugom poluvremenu (12:14).

35' - Puno grešaka u ovom trenutku, šteta što naš tim ovo nije iskoristio i postigao neke lagane golove. Nebošja Grahovac je fantastičan u drugom poluvremenu, trenutno ima 70 posto uspješnih odbrana.

32' - Nikola Prce pogađa za prvo vodstvo našeg tima (13:12). Na drugoj strani nova odbrana Grahovca.

31' - Lijepa akcija našeg tima, Ovčina pogađa za 12:12. Dobar početak drugog poluvremena. Sjajna odbrana Grahovca na drugoj strani.

30' - Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad imaju naši rukometaši.

Prvo poluvrijeme

30' - Gooool! Panić postiže pogodak za 12:11, a na drugoj strani Grahovac brani. Kraj prvog poluvremena.

30' - Nova sjajna odbrana Grahovca. Imamo posljednji napad u prvom poluvremenu.

28' - Dva brza pogotka Portugalaca i novo vodstvo od dva gola razlike. Na drugoj strani Haseljić je pogodio samo prečku.

27' - Gooooo! Nebošja Grahovac postiže pogodak preko čitavog terena za poravnanje.

26' - Perić se sjajno probio i postigao pogodak. Samo jedan gol zaostatka (10:9).

25' - Grahovac brani, što je ujedno i prva odbrana naših golmana danas.

23' - Sjajna promjena ritma Josipa Perića, asistencija za Burića koji s crte pogađa za 10:8.

22' - Quintana bilježi šestu odbranu, sjajan meč za portugalskog golmana. Srećom, Portugalci su pogriješili u napadu i lopta je opet za naš tim.

20' - Sedmerac za Portugal i dvije minute kazne za Mandića. Areia postiže treći pogodak (10:7).

20' - Sedmerac za naš tim, Prce pogađa za 9:7.

17' - Borges se opet izborio za prostor i šut na crti i mirno pogodio pored Burića. Ovčina je na drugoj strani ostao sam ispred Quintane, ali golman Portugala brani. Ubrzo nakon toga, Quintana brani i udarac Panića.

16' - Bomba Marka Panića i drugi gol našeg rukometaša. Portugal vodi rezultatom 8:6.

14' - Portugalci su izgubili jednu loptu, ali naš tim nije odigrao kvalitetan kontranapad. Burić je pogriješio u predaji lopte.

13' - Nova lijepa akcija Portugalaca, Borges je ostao sam na crti i pogodio. Prce je na drugoj strani šutirao, ali Quintana brani.

12' - Lijep pogodak Marka Panića desnom rukom za prekid serije od 3:0 Portugala.

11' - Ferraz postiže novi gol nakon još jedne tehničke greške naših igrača. Tri gola prednosti za Portugal.

9' - Areia iz sedmerca postiže peti gol za Portugalce. Prce je na drugoj strani izgubio loptu, a to koristi Ferraz koji pogađa za 6:4.

8' - Antunes se uvukao s lijevog krila i pogodio za novo vodstvo Portugala. Na drugoj strani odmah je uzvratio Vranješ koji je tako postao četvrti različit strijelac našeg tima.

7' - Silva pogađa za 3:2, ali Terzić nakon brzog centra odmah postiže treći gol za naš tim. Trenutno je 3:3.

5' - Portugalci postižu drugi gol, ali Ovčina odmah uzvraća sjajnim pogotkom.

4' - Nikola Prce postiže prvi pogodak našeg tima i poravnava na 1:1. Nikola je i protiv Norveške postigao prvi gol za naš tim.

3' - Vegar pravi prekršaj nad Moreirom, sedmerac za Portugal. Areia pogađa, 1.0 za Portugal.

1' - Odličan blok naših igrača na prvi napad Portugalaca. Na drugoj strani šutirao je Panić, ali Quintana brani njegov šut. Još uvijek bez pogodaka.

1' - Meč je počeo, prvi napad imaju Portugalci.

15:55 - Meč u Trondheimu počinje za pet minuta. Završeno je zvanično predstavljanje igrača i stručnih štabova.

15:52 - Igrači obje reprezentacije su na terenu, uskoro se očekuje intoniranje himni, a nakon toga i početak meča.

15:48 - Bilal Šuman je o utakmici protiv Portugala rekao:

"Portugal je napravio fantastičan posao. Za neke je možda to senzacija, za mene nije. Oni su to pokazali i u kvalifikacijama. Oni su sebi pobjedom otvorili put prema drugom krugu. Mi nemamo šta da izgubimo, trebamo biti požrtvovani i borbeni i realizovati ono što se dogovorimo. Znam da postoji ogromna želja da to izgleda što bolje na Evropskom prvenstvu, međutim mi smo u grupi u kakvoj jesmo, jako su kvalitetni protivnici. Imamo Portugal sada i priliku da napravimo nešto odlično, a odlično bi bilo da pobijedimo Portugal i situacija bi se potpuno okrenula u našoj grupi. Vidjet ćemo i ishod Norveške i Francuske i našom pobjedom protiv Portugala bilo bi otvoreno sve. Da ne pravimo matematiku prije vremena, a mi ćemo probati da uradimo sve što možemo protiv Portugala, da odigramo jednu dobru utakmicu. Ne mogu da kažem da ne idemo na pobjedu, to će biti jedno taktičko nadmudrivanje, vidjeli ste da igraju dobro sedam protiv šest. Ja mogu reći da smo i mi igrali dobro u drugom poluvremenu sedam protiv šest i probat ćemo nastaviti tako i protiv Portugala", rekao je Šuman.

15:44 - Sudije današnjeg meča su Mazeika i Gatelis iz Litvanije.

15:40 - Našem timu u ovom susretu treba pobjeda kako bi zadržali šanse za drugi krug, a u posljednjem meču izabranici Bilala Šumana igraju protiv Francuske.

15:38 - Za Portugal igraju: Quintana, H. Gomes, Portela, Ferraz, Martins, Moreira, Silva, Salina, Borges, Branquinho, Cavalcanti, Areia, A. Gomes, Antunes, Frade i Magalhaes.

15:35 - U drugom meču naše grupe sastaju se Norveška i Francuska, a taj susret se igra s početkom u 18:15 sati.

15:34 - U odnosu na prvo kolo i meč s Norveškom, Bilal Šuman je napravio jednu izmjenu. Umjesto Dine Hamidovića na spisak je uvršten Muhameda Toromanovića.

Portugalu će se suprotstaviti: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Igor Mandić, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Senjamin Burić i Muhamed Toromanović.

15:31 - U prvom meču rukometaši BiH su poraženi od Norveške rezultatom 32:26, dok je Portugal iznenađujuće savladao Francusku 28:25.

15:30 - Rukometna reprezentacija BiH danas u Trondheimu igra meč 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva protiv Portugala, a susret se igra se početkom u 16:00 sati.