Grupa C
21

EP u rukometu: Njemačka rutinski razbila Crnu Goru

Današnjim prvim susretom u grupi C počeo je drugi dan Evropskog prvenstva u rukometu koje se održava u Hrvatskoj.

Grupa C

Njemačka - Crna Gora 32:19

Njemačka je opravdala status apsolutnog favorita u ovom meču i rutinski je savladala Crnu Goru rezultatom 32:19.

Nijemci su odigrali na vrhunskom nivou oba poluvremena, kako u napadu, tako i u odbrani. Crna Gora se dobro držala samo u prvih desetak minuta kada je imala zaostatak od minus jedan (4:3), a onda su Nijemci ubacili u brzinu više i serijom 9:0 stigli do deset pogodaka prednosti (13:3).

Ostatak meča je proveo u rutinskom čuvanju vodstva, a u nekoliko navrata Njemačka je imala prednost i od 14 pogodaka razlike.

Njemačku je do pobjede vodio sjajni Uwe Gensheimer sa 9 golova, dok je Vladan Lipovina postigao 7 pogodaka za Crnu Goru.