Rukomet
1

EP rukometaša: Španija osigurala polufinale

Pobjedom 33-22 (15-12) protiv Makedonije u Herningu, u meču 3. kola druge faze Evropskog prvenstva u Danskoj u grupi I, reprezentacija Španije osigurala je polufinale.

Makedonija je na početku imala dva vodstva 1-0 i 2-1, rezultatski je parirala do sredine prvog poluvremena, ali nakon toga su Španci preuzeli kontrolu rezultata. Na odmoru su imali tri pogotka prednosti, a u nastavku su se brzo odlijepili na visoku razliku koju nisu ispuštali do kraja.

Joan Canellas predvodio je Španiju sa šest pogodaka, a Filip Mirkulovski Makedoniju sa 7.

Španija je ovom pobjedom osigurala plasman u polufinale, u kojem će 24. januara igrati protiv Francuske. Domaćin Danska će u drugoj polufinalnoj utakmici igrati protiv pobjednika meča između Hrvatske i Poljske iz skupine II, koji će početi u 20.15 sati.

U toj grupi je u prvoj utakmici dana Rusija pobijedila Bjelorusiju 39-33 (23-17) u meču u kojem igrači očito nisu previše marili za odbrane.

Dmitrij Kovaljev zabio je 12 golova iz 12 pokušaja za Rusiju, dok je u Bjelorusiji najbolji strijelac bio Ivan Brouka s 9 golova.

EP rukometaša, 3. kolo:

Grupa I: Španija – Makedonija 33-22 Mađarska – Austrija (18.15) Danska – Island (20.30)

Redoslijed: 1. Danska 8 (-1), 2. Španija 8, 3. Island 5 (-1), 4. Mađarska 3 (-1), 5. Makedonija 2, 6. Austrija 0 (-1)

Grupa II: Rusija – Bjelorusija 39-33 Francuska – Švedska (18.00)

Hrvatska – Poljska (20.15)

Redoslijed: 1. Francuska 8 (-1), 2. Hrvatska 6 (-1), 3. Poljska 6 (-1), 4. Švedska 4 (-1), 5. Rusija 2, 6. Bjelorusija 0