Rukomet
1

Čelik slavio protiv Izviđača golom u posljednjoj sekundi

(Foto: Klix.ba)
U okviru 9. kola doigravanja za prvaka BiH u rukometu u Areni Zenica pred oko 400 gledalaca rukometaši Čelika pobjedili su ekipu Izviđača rezultatom 30:29.

U prvom djelu utakmice igralo se gol za gol sve do 20. minute kada su domaćini povećali prednost na 11:8, a Dervenčić je bio isključen na dvije minute. Minutu kasnije odlaze na plus četiri, ali do kraja prvog poluvremena Izviđač smanjuje prednost Čelika na 14:13.

U drugom djelu utakmice Čelik je ponovio igru iz prvog poluvremena. Domaćini su držali prednost od dva poena , a svemu tome najviše je pomogao golman Čelika, Ajdin Šabanović. Dvije minute prije kraja susreta, Izviđač je izjednačio na 26:26, ali Čelik uspijeva da povede i golom Begagića u zadnjoj sekundi zaključuju pobjedu rezultatom 30:29.

Najbolji u redovima Čelika bili su Kadić sa 7 golova i Šabanović sa 18 odbrana, a kod gostiju najbolji su bili Matić sa 9 golova, a Burić je zabilježio 13 odbrana.

U preostala dva susreta, Goražde je izgubilo od Sloge rezultatom 18:24, a Borac je kod kuće zabilježio pobjedu nad Bosnom od 32:18.

1. Borac m:tel 9 7 0 2 296:243 21
  2. Sloga 9 7 0 2 292:255 21
  1. Goražde 9 5 0 4 268:276 15
  2. Izviđač Mi grupa 9 4 0 5 289:270 12
  3. Čelik 9 3 0 6 294:317 9
  4. Bosna BHT 9 1 0 8 208:286 3

U posljednjem desetom kolu sastaju se: Izviđač MI grupa - Goražde, Bosna BHT - Čelik i Sloga - Borac.