Rukomet
0

Bosna zaključila godinu ubjedljivom pobjedom

U susretu posljednjeg kola prve polusezone u Premijer ligi BiH rukometaši sarajevske Bosne su ubjedljivo savladali ekipu Sloge rezultatom 28:20.

Studenti su furiozno krenuli u utakmicu te su za prve četiri minute postigli isto toliko pogodaka, ne primivši nijedan te su u nastavku samo povećavali prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 12 razlike. Gosti iz Doboja su u posljednjih 10 minuta ipak uspjeli ublažiti poraz te je duel nekadašnjih šampiona naše zemlje završen sa osam golova prednosti za domaću ekipu.

Najefikasniji pojedinci susreta su bili rukometaši Bosne Almir Osmanhodžić i Adis Hrbat, koji su po sedam puta zatresli mrežu Sloge.

Bosna će na prvenstvenu pauzu otići dijeleći treću poziciju sa ekipama Dervente i Zrinjskog sa 25 bodova na kontu, dok će Sloga, koja ima 10 bodova manje od sarajevskog kluba, prvi dio sezone završiti na 10. mjestu.