Rukometna liga prvaka
0

Bosna ubjedljivo poražena od Löwena

Sarajevo-x.com
Jedna od najkvalitetnijih evropskih ekipa, njemački Rhein-Neckar Löwen opravdao je svoju reputaciju savladavši rukometaše Bosne BH Gasa rezultatom 24:39.

Na samom početku utakmice Löwen je pokazao svoju snagu odlično otvorivši susret. Igrači Bosne djelovali su izgubljeno i bezidejno, pa se dešavalo da pet minuta nisu bili u stanju pronaći put do mreže gostujućeg gola.

U 21. minuti utakmice gosti su prvi put postigli duplo više golova od "studenata". Rezultat je glasio 7:14 nakon serije od 4:0 koju su napravili rukometaši Löwena. Pivoti Bosne bili su bez upotrebljivih lopti, a dobar dio udaraca koje je Bosna uputila sa krila i bekova gostujući golman uspio je odbraniti. U 25. minuti semafor je pokazivao 7:16. Velika serija gostiju od 7:0 prekinuta je golom Melića.

Pred sam kraj prvog poluvremena Bosna je napravila seriju od 3:1, pa se na odmor otišlo kod rezultata 10:20. Statistika na poluvremenu išla je u koristi Löwena, dok su domaći rukometaši uspjeli realizovati samo 33 posto šuteva prema golu.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo ništa bolju igru Bosne, a gosti su nastavili sa svojom dominacijom. U 10. minut drugog poluvremena Löwen je otišao na 16 golova prednosti što je i najveća razlika u golovima. Do kraja su gostujući rukometaši rutinski održavali prednost. Konačni rezultat glasio je 24:39.

Najbolji strijelac u redovima Bosne bio je Damir Doborac sa sedam golova, a slijedio ga je Bozoljac sa šest. Löwen je imao procenat uspješnosti od 63 posto, naspram Bosninih 40 posto. Treba spomenuti da su domaćini uspjeli realizovati tek jedna od pet sedmeraca koje su imali.

Bosna BH Gas je nakon dvije dramatične utakmice doživjela očekivan pad, a gostujući igrači uspjeli su to iskoristiti i odnijeti ubjedljivu pobjedu.

Rezultati grupe B:

Bosna BH Gas - Rhein Neckar Lowen sa 24:39 (10:20) Chambery - Gorenje 28:24 (14:9)