Reprezentacija Srbije i Crne Gore prvak Evrope u vaterpolu

15.6.2003. u 21:54
0
0
0
Na Evropskom prvenstvu u vaterpolu koje se igra u slovenskom Kranju reprezentacija Srbije i Crne Gore osvojila je zlatnu medalju pobijedivši večeras reprezentaciju Hrvatske.
U finalnom susretu vrlo izjednačenih protivnika koji se igrao večeras reprezentacija Srbije i Crne Gore je tek nakon dva produžetka uspjela savladati Hrvatsku rezultatom 9:8.

Većim dijelom utakmice Hrvatska je bila u vodstvu od jednog pogotka prednosti, da bi u trećoj četvrtini vodila sa 7:4. Srbija i Crna Gora se vratila u posljednoj četvrtini izjednačivši rezultat i izborivši produžetke koje su napokon iskoristili pobijedivši na kraju s jednim golom razlike.

Treba spomenuti i incidente nezadovoljnih hrvatskih navijača koji su se dešavali na kraju same utakmice. Hrvatski navijači počeli su razbijati i uništavati tribine oko vaterpolskog bazena i praviti nerede zbog kojih nije ni održana svečana dodjela medalja.

Treće mjesto na ovom prvenstvu osvojila je reprezentacija Mađarske.