3:0 u setovima
81

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci porazila SAD na pripremnom turniru u Iranu

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci porazila je SAD rezultatom 3:0 na pripremnom turniru u Iranu za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Naš tim je do pobjede stigao nakon samo 59 minuta igre, a da su kvalitetniji tim od Amerikanaca, pokazali su već u prvom setu kada rezultatom 25:15 dolaze u vodstvo od 1:0.

U drugom setu naš tim kod rezultata 16:15 pravi veliku seriju od 9:1 zahvaljujući kojoj smo stigli u vodstvo od 2:0, a onda u trećem setu rezultatom 25:23 dolazimo do sigurne i zaslužene pobjede.

Najefikasniji u našem timu bio je Ermin Jusufović koji je postigao 14 poena, dok je kod SAD-a najviše poena postigao Steven Upp (10).