sport
0

Real i Milan u polufinalu Lige prvaka

<em>Hat-trick</em> Ronalda nedovoljan za pobjedu, ali više nego dovoljan za polufinale. Jan Dahl Tomasson odveo Milan u polufinale golom u sudačkom vremenu.

Hat-trick Ronalda, najboljeg igrača svijeta, odveo je ekipu madridskog Reala u četvrto uzastopno polufinale Lige prvaka. Bila je to sjajna utakmica, ako ne i jedna od najljepših u historiji Lige prvaka. Dvije sjajne ekipe pokazale su zašto je nogomet toliko atraktivan i popularan širom svijeta. Ukupno sedam pogodaka postignuto je večeras na Old Traffordu. Ronaldova tri komada nisu bila dovoljna za pobjedu, ali više nego dovoljna za prolaz u polufinale. Brazilac bi ih vjerovatno zabio još više da ga trener Del Bosque nije zamijenio prije završetka utakmice. Vjerovatno je najveću grešku napravio Ferguson, jer nije dao Beckhamu da igra od početka utakmice. Beckham je sa svoja dva pogotka donio pobjedu Manchesteru. Da je bio u početnoj jedanestorki ko zna šta bi se desilo. Igrači Milana i Ajaxa pobrinuli su se da i u drugom četvrtfinalu večeras je bude jako dramatično. U prvom poluvremenu nije se mogao vidjeti pretjerano lijep nogomet. Gol Inzaghija obećavao je pobjedu Milana. U 63. minuti Litmanen se pogotkom zahvaljuje treneru što ga je pustio na teren. Da slavlje ne bi dugo trajalo pobrinuo se Shevchenko 2 minute kasnije. Sve učestaliji napadi Ajaxa urodili su plodom u 78. minuti kada je gol postigao Pienaar. Time je Ajax bio već jednom nogom u polufinalu. Jan Dahl Tomasson je zaslužio epitet igrača utakmice, jer je svojim golom u sudačkom vremenu odveo ekipu Milana u polufinale.

Prve polufinalne utakmice igraju se 6. i 7. maja, dok su revanši na rasporedu 7 dana kasnije.

Manchester United - Real Madrid 4:3 (1:3) van Nistelrooy 42, Helguera 52-ag, Beckham 71, 84; Ronaldo 12, 50, 59

AC Milan - Ajax 3:2 (0:0) F. Inzaghi 30, Shevchenko 65, Tomasson 90; Litmanen 63, Pienaar 78