U sjajnoj formi
270

Prevljak dvostruki strijelac u remiju protiv Salzburga

Smail Prevljak (Foto: ORF Sport)
Nogometaši Mattersburga i Salzburga podijelili su bodove na Pappelstadionu u okviru 26. kola austrijske Tipico Bundeslige odigravši neriješeno 2:2.

Početak utakmice obilježilo je isključenje gostujućeg igrača Farkasa, ali to nije spriječilo Salzburg da u 27. minuti stigne u vodstvo preko Gulbrandsena.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 0:1, a već u sedmoj minuti nastavka Wolf je udvostručio prednost Salzburga.

Tada na scenu stupa bh. napadač Smail Prevljak, koji će priliku dobiti i na prijateljskim utakmicama reprezentacije BiH krajem marta budući da je dobio poziv Roberta Prosinečkog.

Prvo je u 55. minuti iz penala smanjio rezultat, a osam minuta prije kraja meča ponovo s bijele tačke pogađa i postavlja konačnih 2:2.

Zanimljivo da je Prevljak upravo iz Salzburga ove sezone posuđen Mattersburgu.

Ovo mu je već 12 prvenstveni gol, a dva je postigao i u Kupu Austrije. Također, ubilježio je šest asistecnija u svim takmičenjima.

Salzburg je nakon današnje utakmice ostao na prvo mjestu s osam bodova više od drugoplasiranog Sturma, dok je Mattersburg na šestoj poziciji.