MotoGP
2

Pobjeda za Pedrosu, Lorenzo 2., polomljeni Stoner 4.

Do svoje je druge pobjede ove sezone i 17. ukupno u Svjetskom motociklističkom prvenstvu MotoGP-klase stigao Španac Dani Pedrosa.

Slavio je drugi vozač Repsol Honde, inače sa zauzetog "pole-positiona", na Velikoj nagradi Indianapolisa, 11. od 18 utrka sezone, ispred sunarodnjaka iz Yamahe Jorgea Lorenza, za kojim je prednost u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva spustio na 18 bodova.

Drugi Yamahin vozač, Talijan Andrea Dovizioso, završio je treći, a najveći junak utrke, Australac Casey Stoner, odmah iza njega.

Startao je aktuelni svjetski prvak u utrku sa šestog mjesta, i to s višestrukim prijelomima kostiju u desnom skočnom zglobu, kao i težim istegnućem ligamenata oko istog.

Teško je aktuelni svjetski prvak pao na službenom treningu, baš kao i domaći predstavnik, Ducatijev Nicky Hayden, koji zbog loma dviju kostiju u podlaktici i potresa mozga nije mogao nastupiti.

Sedam nutrka prije kraja sezone Stoner za vodećim Lorenzom zaostaje 39 bodova.

Sve su tri pobjede ove nedjelje u Indianapolisu odnijeli Španci: Marc Marquez slavio je u klasi Moto2, a Luis Salom u Moto3.