135

Pogledajte sve rezultate naših plivačica i plivača na Svjetskom prvenstvu

E. B.
Lana Pudar je bila ubjedljivo najuspješnija
Danas je u Ujedinjenim Arapskim Emiratima završeno Svjetsko prvenstvo u plivanju u malim bazenima na kojem je učestvovalo po dvoje takmičarki i takmičara iz BiH, koji su oborili četiri državna rekorda.

Oni su nastupili u ukupno deset disciplina, a najuspješnija je bila Lana Pudar koja je osvojila bronzu u disciplini 200 metara delfin i vremenom 2:04.88postavila novi državni rekord.

Mlada 15-godišnja Mostarka je nastupila i u još dvije utrke delfin stilom. Zauzela je 7. mjesto na 100 metara i postavila novi državni rekord (56.28), dok je na 50 metara bila na 23. mjestu.

Četrnaestogodišnja Iman Avdić je bila među najmlađim takmičarkama na prvenstvu. U disciplini 400 metara mješovitim tilom zauzela je 27. poziciju, a na duplo kraćoj distanci je bila 29. U utrci na 400 metara slobodno Iman je bila na 34. mjestu.

Emir Muratović je također nastupio u tri discipline. Na 100 metara slobodno je zauzeo 30. poziciju i postavio novi državni rekord (48.38), a na duplo kraćoj dionici je bio na 34. mjestu. U utrci na 50 metara delfin je na kraju bio na 43. poziciji, ali je također postavio novi rekord Bosne i Hercegovine koji sada iznosi 23.78 sekundi.

Nikola Bjelajac je u disciplini 200 metara slobodno zauzeo 45. mjesto.