100 metara delfin
3.7k

Pogledajte debitantski nastup Lane Pudar u finalu Svjetskog prvenstva

Sjajna bh. plivačica Lana Pudar osvojila je osmo mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u velikom bazenu koje se održava u Budimpešti, a ona je današnju utrku završila s vremenom 58.44.

Za našu najbolju plivačicu ovo je bio debi na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima i nema sumnje da će joj ovo biti veliko iskustvo za budućnost, a da će posebno pamtiti svoje prve finale na velikoj sceni, bez obzira na to što je kao posljednja došla do cilja.

Današnju finalnu utrku Pudar je isplivala u vremenu 58.44 što je bilo dovoljno za osmo mjesto.

Prvo mjesto i titulu prvakinje svijeta osvojila je Torri Huske iz Sjedinjenih Američkih Država s vremenom 55.64.

Konačan raspored

Na spomenutom prvenstvu naša Lana će nastupit u disciplinama 50 i 200 metara delfin.