Pretposljednje kolo
15

Partizan porazom u Francuskoj od Nice ispustio prvo mjesto u Konferencijskoj ligi

Nogometaši Nice pobijedili su Allianz Rivieri u 5. kolu Konferencijske lige ekipu Partizana rezultatom 2:1 te su se tako bodovno poravnali na vrhu tabele s večerašnjim rivalom.

U prvom poluvremenu obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika, a inicijativu na terenu domaći su krunisali nakon pola sata igre kada je pogodio Pepe. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Nije se Partizan proslavio ni u nastavku meča, ali su iz jednog kontranapada uspjeli izjednačiti preko Gomesa.

Ipak, slavlje domaćih trajalo je svega tri minute budući da su domaći preko Lemine došli do novog zasluženog vodstva budući da su tokom drugo poluvremena bili daleko bolji rival. Ostalo je 2:1 za Nicu.

Bh. reprezentativac Siniša Saničanin nije ulazio u igru u redovima poraženog tima.

Nice je večerašnjom pobjedom prestigla Partizan, ali obje ekipe imaju po osam bodova. Köln i Slovacko večeras igraju preostalu utakmicu grupe D, a te dvije ekipe imaju po četiri boda.

Rezultat i strijelci:

Nice - Partizan 2:1 (Pepe 29', Lemina 77' - Gomes 74')

Standings provided by Sofascore

Köln i Slovacko večeras igraju preostalu utakmicu grupe D, a te dvije ekipe imaju po četiri boda.