Bundesliga
8

Ostalo je samo ime: Schalke 04 nastavio najveću agoniju u historiji kluba

Ekipa Schalkea i nakon 29 utakmica u njemačkoj Bundesligi nije upisala pobjedu, a ovaj tim danas je doživio poraz od Arminije Bielefeld sa 1:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a ključni trenutak utakmice desio se u 53. minuti kada je Klos pogodio na asistenciju De Medine i, ispostavit će se na kraju, donio pobjedu timu iz Bielefelda.

Schalke je posljednju pobjedu u domaćem prvenstvu upisao 17. januara 2020. godine protiv Borussije M'gladbach rezultatom 2:0, a od tada su na čak 29 uzastopnih utakmica propustili da osvoje tri boda, što je najgori niz u historiji kluba.

[TWITTER]1340332911640403969[/TWITTER]

U ostalim mečevima, vrijedi izdvojiti i remi Leipziga i Kolna bez pogodaka, dok je Werder bio bolji od Mainza u gostima sa 1:0.

Hoffenheim je kao gost bio bolji od Borussije M'gladbach sa 2:1, kao i Frankufurt protiv Augsburga sa 2:0.

Rezultati:

Augsburg - Eintracht Frankfurt 0:2 Borussia M'gladbach - Hoffenheim 1:2 Mainz - Werder Bremen 0:1 Leipzig - Koln 0:0 Schalke - Arminia Bielefeld 0:1