sport
2

Osman Junuzović 64. na EP-u u krosu

FENA
Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine proteklog vikenda u Beogradu je učestvovala na 20. evropskom prvenstvu u krosu.

U konkurenciji rekordnih 570 učesnika iz 37 zemalja najbolji plasman od bh. takmičara ostvario je Osman Junuzović, član Atletskog kluba Doboj-Istok, koji je u konkurenciji mlađih seniora u utrci na 8.000 m osvojio 64. mjesto.

U konkurenciji seniorki nastupila je Biljana Cvijanović (AK Doboj), koja nije uspjela završiti utrku (8 km).

Na prvenstvu nastupila je i muška juniorska ekipa, koja je u ekipnoj konkurenciji zauzela posljednje, 21. mjesto. U utrci juniora na 6.000 m članovi bh. reprezentacije Božirad Vujić osvojio je 102. mjesto, Sreto Ristić 107., Vladimir Pejčić 109. i Stefan Ćuković 111. mjesto.

"Plasmani naših predstavnika na EP-u nisu bili neočekivani jer su u ekipi bili izuzetno mladi takmičari, kojima je prvenstvo poslužilo prije svega za sticanje međunarodnog iskustva", kazao je generalni sekretar Atletskog saveza BiH Milan Pedalo.