0

Osim uspješan na klupi Japana

FENA
Bosanskohercegovački nogometni stručnjak Ivica Osim uspješno je debitovao na selektorskoj klupi reprezentacije Japana.

Nogometaši Japana su u pripremnom dvoboju, uoči kvalifikacionog susreta za nastup na Azijskom kupu protiv Jemena, savladali selekciju Trinidada i Tobaga rezutlatom 2:0.

U prijateljskom duelu odigranom u u Tokiju, strijelac oba gola u prvom poluvremenu bio je Brazilac Alesandro Santos "Alex". Prvo je u 16. minuti pogodio iz slobodnog udarca, da bi u 21. lobom iznenadio golmana Trinidada i Tobaga.

65-godišnji Osim je predstavio "novi" Japan sa svega četvoricom igrača iz Zikovog "perioda".

Prvu kvalifikacionu utakmicu Kupa Azije, protiv Jemena u Nigati, Japan igra u srijedu, 16. augusta.