Potres mozga
45

Oliveira pobijedio na drugoj utrci MotoGP sezone, stravičan pad Marqueza u Indoneziji

E. B.
Danas je u Indoneziji održana druga utrka MotoGP prvenstva na kojoj je pobjedu zabilježio Miguel Oliveira, ali je njegov trijumf zasjenio stravičan pad Marca Marqueza.

Osmostruki prvak je tokom kvalifikacija padao dva puta, te je današnju utrku trebao startati sa 14. mjesta.

No, tokom zagrijavanja je izgubio kontrolu nad svojom Hondom, te je doživio težak pad. Organizatori utrke su saopćili da je Španac doživio potres mozga.

Organizatori su smanjili utrku s 27 krugova na 20 zbog brige za sigurnost motociklista na stazi Mandalika, a Oliveira je bio najbrži na KTM-u u kišnim uslovima i slavio ispred Fabija Quartarara (Yamaha) i Johanna Zarca (Ducati).