OI: Atletika
0

Olimpijski prvak na 110 m s preponama odustao

FENA
Olimpijski pobjednik iz Atine i bivši svjetski rekorder na 110 metara s preponama Kinez Liu Xiang neće braniti naslov. Xiang je odustao zbog povrede uoči starta kvalifikacijske utrke.

Liu Xiang je postao prvi kineski atletičar koji je osvojio "trostruku krunu", bio je svjetski rekorder, olimpijski pobjednik i svjetski prvak. Liu je i u Pekingu bio jedan od najvećih kandidata za zlatnu medalju, no jedan od najpopularniji kineskih sportaša ipak neće braniti zlato.

Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvario je Amerikanac David Oliver (13.30) ispred Kolumbijca Paula Villara (13.37) i Ryana Brathwaitea s Barbadosa (13.38).

Svjetski rekorder Amerikanac Dayron Robles istrčao je četvrto vrijeme kvalifikacija - 13.39.