Sjedeća odbojka
0

OKI Fantomi pobjednici EURO lige 2010

Sarajevo-x.com
Odbojkaski klub invalida Fantomi, po deveti put zaredom pobjednik je EURO lige u sjedećoj odbojci.

U finalu završnog turnira EURO lige aktuelni evropski i bh. prvak savladao je predstavnika Srbije, ekipu Banja Luka 3 : 0 (25:18, 25:19,25:18) i tako deveti put zaredom osvojio naslov najbolje ekipe jugoistočne Evrope.

"Teška utakmica. Ne samo rezultatski, već i psihološki, jer su igrači umorni od naporne sezone. Ipak, uspjeli smo naći pravu formu i postaviti još jedan svojevrsni sportski rekord. Osim nas, u posljednjih devet godina ni jedna druga ekipa nije osvojila pehar najboljeg. Čestitam igračima na zalaganju i jos jednoj tituli", rekao je nakon finalne utakmice trener Ševko Nuhanović.

U polufinalnom meču, Fantomi su bili bolji od Zagreba 3 : 0 (25:20,25:17,25:14), dok je Banja Luka savladala domaću ekipu Sprint.

EURO liga je takmičenje najboljih klubova jugoistočne Evrope, koje se igra tokom cijele godine u gradovima regiona. Svih devet sezona ekipa Fantoma bez izgubljenog meča neprikosnoveno vlada ovim takmičenjem .