sport
34

OI Rio: Jamajčanka Elaine Thompson osvojila zlato u finalu 100 metara za žene

Piše: E. M.
Jamajčanka Elaine Thompson pobjednica je utrke na 100 metara za žene na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Thompson je u prvoj rundi kvalifikacija osvojila 11. mjesto, dok je u polufinalu osvojila prvo mjesto sa vremenom 10.88. U večerašnjoj finalnoj trci istrčala je najbolje do sada te 100 metara zaključila sa vremenom 10.71 sekundu. Drugoplasirana je bila Amerikanka Tori Bowie sa vremenom 10.83 sekundi.

Favoritkinja večerašnje trke Shelly-Ann Fraser-Pryce koja je u kvalifikacijama i polufinalu osvojila prvo mjesto večeras je u finalnoj utrci na 100 metara osvojila treće mjesto sa vremenom 10.86 sekundi.

Četvrto mjesto je osvojila atletičarka Obale Bjelokosti Marie-Josee Ta Loz koja je imala isto vrijeme kao i Fraser-Pryce.