sport
0

OI, hrvanje: Zlatne medalje u Iran i Južnu Koreju

Ghasem Rezaei (Foto: AFP)
Podijeljena su posljednja dva seta medalja za hrvače grčko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Londonu.

Treće hrvačko zlato u britanskoj prijestolnici Iranu je donio Ghasem Rezaei u kategoriji do 96 kilograma. Najveći dosadašnji uspjeh na globalnoj sceni ovom je 27-godišnjaku bila brončana medalja sa Svjetskog prvenstva 2007. godine. U Londonu mu, međutim, nitko nije stao na put, a u finalu je pobijedio Rusa Rustama Totrova. Brončane su medalje završile oko vrata Armenca Artura Aleksanjana i Šveđanina Jimmyja Lidberga.

U finalnom meču kategorije do 66 kilograma Korejac Kim Hyeon-Woo je svladao Mađara Tamasa Lorincza. Branitelj naslova, Francuz Steeve Guenot, ovom je prigodom osvojio broncu, baš kao i dvostruki svjetski doprvak u ovoj disciplini, Gruzijac Manuchar Tskhadaia.