sport
35

Održano Prvenstvo FBiH u taekwondou

FENA
Prvo Prvenstvo Federacije BiH u taekwondou održano je jučer u Kulturno-sportskom centru u Kaknju.

Domaćin Prvenstva bio je Taekwondo klub "Centar" iz Kaknja, a učestvovalo je ukupno 261 takmičar iz 18 klubova.

Taekwondo klub Bugojno nastupio je sa devet takmičara, a osvojeno je šest medalja od kojih dvije zlatne, dvije srebrne i dvije bronzane.

Zlatne medalje su osvjili i time postali prvaci Federacije u taekwondo-u Ubed Dževahirić u kategoriji do 33 kg i Velid Pidro u kategoriji do 73 kg.

Srebrne medalje osvojili su Jusuf Husić koji je morao savladati trojicu protivnika za drugo mjesto i Adi Ćefo koji je u finalnoj borbi izgubio 8:9 od protivnika koji je vice-prvak Balkana.

Bronzane medalje osvojili su Džejlan Kaltak i Amel Novalić. Za Bugojno su nastupili i Abdulkerim Jašarević, Denis Rizvan i Armin Lončarević kojem je ovo ujedno bilo i prvo takmičenje.