sport
0

Održano "Otvoreno BH Telecom državno prvenstvo u sprint triatlonu – Ilidža 2006"

Sarajevo-x.com
U organizaciji Triatlon asocijacije u BiH na Ilidži u Sarajevu u nedjelju 30. jula 2006. godine održano je «Otvoreno BH Telecom državno prvenstvo u sprint triatlonu Ilidža 2006».

Učešće je uzelo 25 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji, kao i pet takmičara iz susjednih zemalja, Srbije, Crne Gore te takmičarka Daniela Toth iz Njemačke, koji su se takmičili van konkurencije. Pred mnoštvom gledaoca takmičenje je otvorila pomoćnica načelnika Opštine Ilidža, gospođa Derviša Kovač.

Uvidom u zapisnik povreda propozicija takmičenja sudijski žiri donio je odluku o diskvalifikaciji takmičara.

Takmičar koji je kao prvi završio takmičenje, Jasmin Salihović sa prolaznim vremenom 01:07:07:20, diskvalifikovan je iz razloga jer je vozio biciklo u zoni izmjene. Drugoplasirani takmičar, Meho Brkić (01:12:02:38) diskvalifikovan je iz razloga jer je biciklo ostavio u zoni izmjene kao i zbog povreda sportskog ponašanja i discipline, također kao i trećeplasirani Miroslav Beštić (01:12:41:40) koji je diskvalifikovan iz razloga jer nije istrčao predviđenih 12 krugova discipline trčanja.

Prvo mjesto zauzeo je Amir Pozderac, član triatlon kluba Oxygen, koji je na cilj stigao kao šestoplasirani sa prolaznim vremnom 1:16:13:07.

Drugo mjesto zauzeo je Reuf Džinović,također član TK Oxygena, sa prolaznim vremenom 1:18:09:50 koji je na cilj stigao kao sedmoplasirani i treće mjeto zauzeo je Mirsad Jusić iz Tuzle sa prolaznim vremenom 1:18:54:17 koji je kroz cilj prošao kao osmoplasirani.

U konkurenciji žena prvo mjesto osvojila je Marija Brestovac članica Triatlon kluba Olimpik sa prolaznim vremnom 01:19:46:27 a drugo mjesto zauzela je Salkić Sanela iz Zenice (01:21:20:32).

Najbolje plasirani takmičari, prvaci u ovom olimpijskom sportu, iz sva tri održana državna prvenstva (Neum, Tuzla-Panonsko jezero, Ilidža) biti će proglašeni na III Međunarodnom BH Telecom triatlon kupu «Kulin Ban – Boračko jezero» koje će se održati 26. augusta 2006. godine.

Prethodna dva međunarodna takmičenja u 2006 godini, Tjentište-Foča i Boračko jezero, zasebno se boduju i ne utiču na plasman na državnom prvenstvu.