Bugojno
0

Održan 6. međunarodni karate kup "Futura 2009"

FENA
U organizaciji Karate kluba „Futura“ u Bugojnu je u subotu upriličen 6. međunarodni karate kup „Futura 2009“ na kojem su nastupili predstavnici 25 klubova iz BiH i Srbije.

Takmičenje, u kojem je sudjelovalo tristo karatista, odvijalo se na četiri borilišta, u katama i borbama pojedinačno i ekipno za sve uzrasne kategorije.

U ekipnoj konkurenciji najuspješniji su bili karatisti „Future“, koji su osvojili 15 zlatnih, 12 srebrenih i 19 bronzanih medalja, drugo mjesto osvojili su karatisti Karate kluba „Salko Ćurić“ iz Travnika, a treće članovi Karate kluba „Visoko“ iz Visokog.

Najuspješnija takmičarka bila je Ena Ivković (KK „Futura“) a najuspješniji takmičar Enaid Ređić (KK „Futura“).

Nesib Ređić, šef stučnog štaba KK „Futura“, kazao je Feni da je takmičenje proteklo u najboljem redu, čime su, s obzirom na dobijene pohvale za njegovu uspješnu organizaciju, bili zadovoljni i svi učesnici kupa.