Priprema za EYOF
172

Odigran 9. međunarodni turnir "Happy Hockey Days", odlični rezultati za HK Vukovi Sarajevo

Protekli vikend u Olimpijskoj dvorani Zetra odigran je 9. međunarodni turnir "Happy Hockey Days", a ove godine je poslužio i kao testni turnir za EYOF 2019.

Tradicionalni turnir ove godine bio je najmasovniji do sada, a okupio je više od 440 dječaka i djevojčica u tri dobne kategorije.

Ukupan broj dječaka i djevojčica iz pet zemalja je premašio 450 i oborio je sve rekorde u regiji kada je riječ o ovakvim turnirima. U kategorijama U-8, U-10 i U-14 viđeno je nadmetanje 35 timova.

Bh. predstavnici Vukovi Sarajevo u kategoriji U-14 osvojili su prvo mjesto pobjedom protiv Jasenice u finalu, dok je U-10 generacija osvojila drugo mjesto. U finalu su poraženi od MAC Budapest.

U kategoriji U-8 hokejaši HK Vukovi Sarajevo su osvojili peto mjesto od 13 timova, a pobjednik je bio Partizan koji je u finalu bio bolji od Jasenice.