sport
7

Odbojkašice Dinama došle do prvog naslova prvakinja Evrope

Turski Vakifbank nije uspio odbraniti naslov prvakinja Evrope. U finalnom dvoboju Turkinje su poražene od Dinama iz Kazanja s 3-0 u setovima koji je tako po prvi put uzeo naslov prvakinja Evrope.

Dinamo je dominirao završnim turnirom savladavši u polufinalu sastav Rabite iz Bakua koji je imao domaćinstvo turnira, a zatim i Vakifbank i to u oba susreta bez izgubljenog seta.

Snažni Vakifbank u polufinalu je bio bolji od rivala iz turskog prvenstva Eczacibasija savladavši ga s 3-1, ali u finalu je bio nemoćan. Ruskinje predvođene odličnom Jekaterinom Gamovom otišle su do zaslužene pobjede.

Posebno dominantne bile su u drugom setu koji su dobile s vrlo visokih 25:11 dok su se u preostala dva seta igračice Vakifbanka dobro držale, ali nisu uspjele produžiti meč.

U susretu za treće mjesto Eczacibasi je poražen od domaće Rabite s 3-0 u susretu koji je podosta sličio ovom finalnom.