87

Odbojkašice BiH nakon velike borbe poražene u 2. kolu Evropskog prvenstva

H. H.
Odbojkašice BiH su pružile snažan otpor Bugarskoj (Foto: Instagram)
Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je protiv selekcije Bugarske u susretu 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva koje se održava u četiri države - Italiji, Estoniji, Njemačkoj i Belgiji. Naš tim je uprkos snažnom otporu izgubio rezultatom 3:1 u setovima (25:20, 25:19, 19:25, 25:18).

Prvi set je otišao na stranu Bugarske 25:20, a i u drugom je bila slična situacija te su Bugarke sa 25:10 stigle do 2:0 u setovima. Ipak, treći set je donio mnogo bolju igru našeg tima i smanjenje rezultata sa 25:19.

U četvrtom setu gledali smo veliku borbu s obje strane do polovine seta, ali nažalost Bugarska je završila posao sa 25:18.

Izabranice selektora Stevana Ljubičića prethodno su u 1. kolu B-grupe poslije velike borbe u pet setova savladale Švicarsku sa 3:2 (25:16, 15:25, 25:23, 17:25, 17:15).

U nastavku takmičenja odbojkašice BiH u petak, 18. augusta u Monzi se sastaju sa Hrvatskom (18.00 sati), 21. augusta u Torinu igraju sa Rumunijom (18.00), a grupnu fazu završavaju 22. augusta susretom protiv domaćina Italije (Torino, 21.00).

Po četiri najbolje ekipe iz četiri grupe izborit će nastup u osmini finala (26. augusta).