Evropska srebrena liga
1.8k

Odbojkaši BiH u Kaknju porazili Mađarsku sa 3:1 u setovima i upisali prvu pobjedu

Piše: E. M.
(Foto: E. M./Klix.ba)
Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u odličnoj navijačkoj atmosferi prepune Sportske dvorane u Kaknju rezultatom 3:1 u setovima savladala selekciju Mađarske u okviru 3. kola Evropske srebrene lige.

Izabranici selektora Edina Bakovića večeras su pokazali drugo lice u odnosu na utakmicu 2. kola kada su poraženi od selekcije Austrije, ali i prvog kola kada su bili poraženi od ekipe Mađarske.

Izvrsna igra na terenu našim reprezentativcima donijela je prvu pobjedu nakon pauze duže od pet godina i samo dvije sedmice priprema.

Prvi set naši reprezentativci su dobili rezultatom 25:14, da bi u drugom setu Mađarska uzvratila sa 20:25 za 1:1 u setovima. Izabranici Bakovića u igru su se vratili u trećem setu kojeg su dobili rezultatom 25:17 za 2:1.

Četvrti set donio je dosta napetosti i nervoze u obje momčadi koje su se u samoj završnici borili bod za bod, da bi u konačnici naši odbojkaši upisali dva uzastopna poena za 25:22 za 3:1 u setovima.