Izbor sportaša godine (BTA)
0

Od Novaka Đokovića bolja bugarska hrvačica

Stanka Zlateva
Srpski teniser Novak Đoković nije uspio osvojiti naslov najboljeg sportaša Balkana u 2010. godini. Spriječila ga je u tome 27-godišnja Stanka Zlateva, bugarska hrvačica.

Izbor je ovo kojeg svake godine provodi Bugarska novinska agencija (BTA), a u njemu su, dakako, uključeni sportaši balkanskih zemalja. Pobjednica Zlateva je, inače, ove godine osvojila zlatne medalje na hrvačkom Svjetskom i Europskom prvenstvu u kategoriji do 72 kilograma. Đoković je imao jednu od uspješnijih sezona u karijeri, a začinio ju je osvajanjem Davis Cupa, kada je Srbija u Beogradu s 3-2 pobijedila Francusku. Ranije je igrao finale US Opena.

Na treće mjesto se plasirao turski košarkaš Hidayet Turkoglu, inače igrač NBA momčadi iz Orlanda (ove je godine još nosio dres Toronta i Phoenixa). Turkoglu je ove godine bio predvodnik Turske koja je na Svjetskom prvenstvu osvojila srebrnu medalju.